''Spacerkiem po lesie...''

12-05-2023 15:00

''Spacerkiem po lesie...''

Z wielką niecierpliwością Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie oczekiwali nadejścia wiosny.

Kalendarzowa wiosna przyszła już dużo wcześniej, ale dla osób starszych zaczyna się dopiero wtedy gdy podczas słonecznych, ciepłych dni możemy wyjść do lasu na spacer. Aura okazała się sprzyjać wędrówkom, budząca się do życia przyroda, soczysta zieleń, promienie słońca ogrzewające plecy, rozmowy, napawają wszystkich dobrym humorem i sprzyjają integracji.

Spacery nasze stały się tradycją. Codzienne piesze wędrówki są dużym wyzwaniem i ogromnym wysiłkiem dla osób niepełnosprawnych często ograniczonych ruchowo.

Mieszkańcy podczas spacerów wykazują dużo empatii, pomagając sobie na wzajem. Spacery mają ogromne znaczenie terapeutyczne ale i rehabilitacyjne.

Liczba uczestników  jest coraz liczniejsza i z każdym dniem pokonujemy coraz większe odległości, tym samym poprawiając kondycję. Podczas dłuższych wędrówek robimy postoje -  pikniki, które pozwalają wzmocnić siły i nabrać energii do dalszych wędrówek.

Mamy nadzieję iż pod koniec sezonu mieszkańcy będą mieć na tyle dobrą kondycję aby wziąć udział w ''leśnym maratonie''.

Terapia zajęciowa