Spotkanie edukacyjne z Policją

18-01-2023 14:58

Spotkanie edukacyjne z Policją

W ostatni wtorek w naszej placówce odbyła się pogadanka z dzielnicowym z Posterunku Policji w Młodzieszynie z Panem aspirantem Robertem Pieńkowskim. Tematem przewodnim spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo Seniorów. Pan dzielnicowy dokładnie omówił mechanizm oszustwa na tzw. Wnuczka, policjanta czy pracownika urzędu, na który to najbardziej w ostatnim czasie narażone są osoby starsze. Przestrzegał przed ujawnianiem swoich danych osobowych, haseł do poczty elektronicznej, czy kont w social mediach. Przy okazji wyświetlono kilka ciekawych i mocno trafiających do świadomości filmów. W

Ważnym tematem poruszonym podczas pogadanki było bezpieczeństwo Seniorów na drodze. To ważny aspekt naszego codziennego funkcjonowania placówki w otulinie lasu i drogi krajowej, która dziennie przemieszcza się tysiące samochodów, a opuszczaniem placówki przez Mieszkańców na czas spacerów, wyjść do sklepu na zakupy. Przy okazji spotkania poruszono poza tym wiele innych tematów m. In. Związanych z zachowaniami Mieszkańców, szacunku i poszanowania dla drugiej osoby. Przy każdym zagadnieniu Pan Dzielnicowy prezentował konsekwencje prawne takich zdarzeń. W czasie dyskusji padło wiele trudnych a jednocześnie ciekawych pytań.

Mieszkańcy z wielką uwagą obejrzeli film, wysłuchali słów gościa.

Był śmiech, był moment zadumy i zastanowienia nad sytuacją, postępowaniem, przekazanymi poradami, nad życiem.

Serdecznie dziękujemy za pogadankę i liczymy na kolejne spotkania, gdyż wszystkim nam zależy na bezpieczeństwie Seniorów, a nam w szczególności na bezpieczeństwie naszych Mieszkańców .

Pracownicy socjalni