Budki lęgowe

06-05-2022 11:50

2 maja 2022 roku, mieszkańcy uczestniczyli w akcji montowania na drzewach budek lęgowych dla ptaków. Wokół terenu naszego ośrodka zamontowano ich w sumie 10 sztuk.

Akcję tę poprzedziły kilku dniowe warsztaty stolarskie, pod kierunkiem pana Marcina Hugo-Badera,    podczas których mieszkańcy zapoznali się z ideą powstawania budek lęgowych i ich znaczeniu.    Po zapoznaniu się z ideą warsztatów, z młotkiem w ręku i z dużą chęcią przystąpiliśmy do składania elementów budek. Zabawy było co niemiara, co niektórym    przypomniały sie szkolne zajęcia w majsterkowaniu.

Z radością i niecierpliwością oczekujemy na ptasie rodziny. Każdy z mieszkańców, który wykonał budkę otrzymał specjalny certyfikat z numerem budki, aby mógł mieć do niej wgląd i pamiętał o niej przez cały rok. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ten projekt.

Kolejnym etapem spotkanie z majsterkowaniem będą warsztaty z budowy domków dla owadów.

Terapia zajęciowa