Spotkanie ze sztuką

01-07-2019 11:31

Spotkanie ze sztuką

27 czerwca br grupa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie wybrała się do teatru Krystyndy Jandy w Warszawie.

Oglądaliśmy przedstawienie "Dobry Wojak Swejk idzie na wojnę" na scenie "Och Teatr" ul. Grójecka 65. Wyjazd był możliwy dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem "Wspieraj – Pomagaj" z siedzibą w Kątach, reprezentowanym przez Prezesa Pana Oskara Jędrzejczaka.

Spektakl przygotowano na podstawie jednej z najsłynniejszych powieści świata. Od jej wydania minęło już prawie całe stulecie, a popularność niezbyt dobrego żołnierza nie słabnie.

Nasi pensjonariusze byli bardzo zadowoleni i zachwyceni grą aktorów, szczególnie głównej postaci Dobrego Wojaka Szwejka, granej przez Zbigniewa Zamachowskiego.

To nowe oblicze kultury, z którym się zetknęli, gdyż niektórzy z naszych uczestników byli po raz pierwszy w życiu w teatrze.

Wyjazd do Warszawy zakończył się słodkim poczęstunkiem w teatralnej kawiarni "Och Cafe".

Beata Lińska