Cud Mniemany, czyli Krakowiacy i Górale......

19-02-2019 10:22

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie mieli możliwość wyjazdu integracyjnego do Niepokalanowa, gdzie zobaczyli operę ''Cud Mniemany, czyli Krakowiacy i Górale''. Widowisko w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Sochaczewie pod dyrekcją pani Iwony Niemyjskiej odbyło się 17 lutego br. w sali świętego Bonawentury na terenie klasztoru. Uczniowie szkoły muzycznej przedstawili nam wątek miłosny i zazdrości, a także konflikt pomiędzy krakowiakami i góralami. Jak wiadomo ''Cud Mniemany, czyli Krakowiacy i Górale'' jest to pierwsza opera narodowa, a jej fabuła doskonale odnosiła się do sytuacji w jakiej znajdowała się Polska tuż przed insurekcją Kościuszkowską i trzecim rozbiorem.

Nasi mieszkańcy mogli podziwiać młodych artystów, którzy śpiewem, tańcem oraz umiejętnościami aktorskimi zachwycili publiczność. Opera dla niektórych z nich była pierwszym doświadczeniem kulturalnym, tym bardziej byli bardzo uradowani z tak miło spędzonych chwil.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie do udziału w wydarzeniu, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wioletta Ziernik