Mazowieckie atrakcje

27-05-2024 15:09

Mazowieckie atrakcje

Mieszkańcy DPS w Młodzieszynie są bardzo energetyczni, pełni zapału i mimo ograniczonych możliwości zdrowotnych czynnie biorą udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach. Również na zajęciach terapeutycznych realizują swoje zainteresowania i hobby.

Mamy na przykład grupę zapalonych wędkarzy, nie ważne że wyniki połowów są różne, sama możliwość wędkowania i spędzania czasu na świeżym powietrzu daje dużo radości.

W naszym domu działa również grupa tkaczy. Nasze krosno cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do tej pracy potrzebna jest duża cierpliwość. Dzieła to oczywiście dywany, które później wystawiane są na różnego rodzaju piknikach, festynach itp. Aby poszerzyć swoje zainteresowania w tej dziedzinie „tkacze” wybrali się do stolicy przemysłu lniarskiego czyli do Żyrardowa.

Żyrardów to unikalna osada fabryczna z czasów XIX wieku, słynąca z lniarskich tradycji oraz bogactwa zabytków przemysłu. Najpierw zwiedziliśmy z przewodnikiem Muzeum lniarstwa im. Filipa de Girarda oraz industrialną zagrodę. Następnym punktem wycieczki było Muzeum Mazowsza Zachodniego z bogactwem eksponatów przedstawiających dziedzictwo materialne mieszkańców miasta. W międzyczasie zwiedzaliśmy i odpoczywaliśmy w Parku Miejskim.

Wycieczka zrobiła duże wrażenia na mieszkańcach, a prezentowane eksponaty przywołały wiele wspomnień.

Beata Lińska