starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

O nas Nasze publikacje Galeria zdjęć Wersja kontrastowa

Szczepienia w DPS

21-01-2021 12:14

A A A

 

W środę 20 stycznia w Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie odbyły się szczepienia Mieszkańców przeciw COVID-19. To bardzo ważne wydarzenie dla Mieszkańców patrząc na ich zdrowie i relacje między ludzkie. Przygotowania do tego dnia trwały od chwili ukazania się informacji, iż Mieszkańcy domów pomocy społecznej będą szczepieni w najbliższych tygodniach. Mieszkańcy bardzo dużo rozmawiali ze sobą na ten temat, toczyli dysputy także z personelem za plusami i minusami szczepienia się. Były wątpliwości ale i wiele nadziei związanych z zaszczepieniem się. Największą z nich było to, iż być może po zaszczepieniu się większości osób pojawi się możliwość wyjazdu na urlop, do rodziny, możliwość normalnego życia i odwiedzin w placówce.

Aby rozwiać wątpliwości, uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania odbyła się wizyta lekarza POZ który badał, rozmawiał i wstępnie kwalifikował Mieszkańców do szczepienia. Podopieczni w środę wykazali się odpowiedzialną postawą gdyż tłumnie stawili się na szczepienie.

Serdeczne podziękowania za organizację szczepień kierujemy na ręce Dyrektora Szpitala Powiatowego w Sochaczewie Pana Roberta Skowronka, który wraz z lekarzami rezydentami, pielęgniarkami i ratownikami medycznymi był obecny u nas i osobiście nadzorował szczepienia.

Dziękujemy Z-ca dyrektora ds. Pielęgniarstwa Pani Wiesławie Załuskiej za wielkie zaangażowanie w pozyskaniu dawek szczepionek dla Mieszkańców Domu, czuwanie nad dostawą i stały kontakt z Agencją Rezerw Materiałowych pomimo spływających sprzecznych informacji.

Serdeczne podziękowania dla lekarzy rezydentów którzy kwalifikowali Mieszkańców, odpowiadali na wszystkie wątpliwości. Dziękujemy pielęgniarkom za szybkie, bezbolesne szczepienie, dodawanie otuchy gdy pojawiał się lęk przed zastrzykiem. Dziękujemy ratownikom medycznym którzy czuwali nad bezpieczeństwem szczepionych i byli gotowi nieś fachową pomoc.

Najważniejsze, że szczepienia odbyły się sprawnie i bez żadnych powikłań i wszyscy czują się dobrze. Obecnie oczekujemy i przygotowujemy się do II tury.

 

DPS Młodzieszyn

 

 

 

 

ZOBACZ GALERIE

5621 odwiedzin