O nas Nasze publikacje Galeria zdjęć Wersja kontrastowa

Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie bierze udział w projekcie "Wsparcie dla Mazowsza"

17-11-2020 12:16

Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie przy dużym zaangażowaniu Starostwa Powiatowego w Sochaczewie reprezentowanego przez Starostę Panią Jolantę Gonta, Wicestarostę Pana Tadeusza Głuchowskiego, Skarbnika Panią Teresę Pawelak oraz Pana Ireneusza Góralczyka Dyrektora Wydziału Zamówień Publicznych i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wsparcie dla Mazowsza” finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach II Osi priorytetowej: Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji PO WER, Działanie 2.8 Rozwój Usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.

Projekt „Wsparcie dla Mazowsza” realizowany jest przez Województwo Mazowieckie gdzie Grantodawcą jest Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.

Celem projektu jest wsparcie Domów Pomocy Społecznej, w tym personelu DPS w zapewnieniu właściwej i bezpiecznej opieki nad osobami przebywającymi w DPS w zakresie ochrony życia i zdrowia oraz zabezpieczenie pensjonariuszy w zakresie przeciwdziałania i ograniczenia skutków COVID-19.

Całkowite dofinansowanie wynosi 248 117,00 zł., z czego 209 113,01 zł pochodzi ze środków Unii Europejskiej zaś 39 003,99 zł z budżetu Państwa.

Część dofinansowania będzie przeznaczona na wypłaty dodatków do wynagrodzeń dla 45 pracowników, bezpośrednio zajmujących się na co dzień Mieszkańcami Domu.

Z pozostałej części zostaną dokonane następujące zakupy:

• urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń suchą mgłą wraz z specjalistycznym preparatem biobójczym,

• rękawiczki diagnostyczne jednorazowe nitrylowe w rozmiarze M i L,

• maseczki jednorazowe,

• kombinezony jednorazowe,

• płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni,

• żele do dezynfekcji rąk,

• fartuchy medyczne jednorazowe,

• termometry bezdotykowe medyczne,

• ścienne stojące dozowniki bezdotykowe do dezynfekcji rąk, zasilane sieciowo,

• maty dezynfekcyjne,

• mydło antybakteryjne.

Mając na uwadze panującą sytuację epidemiczną na terenie Polski a także problemy z jakimi borykają się Domy Pomocy Społecznej każde wsparcie jest bardzo ważne.